11 stycznia 2019 admin 0Comment

Produkty własnej marki możemy obecnie znaleźć w każdym sklepie. Są to nie tylko artykuły spożywcze ale również kosmetyki, karmy dla zwierząt, materiały biurowe czy artykuły dla dzieci. Cena takiego produktu jest znacznie niższa i przyciąga wielu klientów. Praktycznie w każdym supermarkecie możemy się natknąć na towary oznaczone własną marką.

Sklepy internetowe a produkty własne

Aby sprzedawać swoje wyroby wielu przedsiębiorców tworzy sklepy internetowe. Jest to bardzo dobry pomysł na rozszerzenie sprzedaży i wpływa na większą rozpoznawalność towaru w innych sklepach. Przykładem sklepu, który oferuje produkty własne może być sklep papierniczy on-line https://tesko.biz/. Znajdziemy w nim tanie artykuły biurowe czy  produkty wspomagające pracę każdego biura. Trzeba jednak pamiętać, że żaden sklep nie przetrwa długo bez osób kupujących czy zamawiających, dlatego zawsze trzeba postawić na obsługę na odpowiednim poziomie. Pamiętać należy, że jeden zadowolony klient może przyciągnąć do naszego sklepu paru innych klientów.

Czy sklepy oferujące produkty własne mają szanse przetrwać?

W każdym mieście oprócz osiedlowych sklepików czy punktów sprzedających własne produkty istnieje duża liczba supermarketów. Czy faktycznie supermarkety są przyczyną zamykania małych sklepików?

Małe sklepy mające pomysł na siebie potrafią przyciągnąć dużą ilość klientów. Prawdą jest, że w supermarkecie nie jesteśmy w stanie kupić np. dobrej jakości pieczywa, wędlin czy mięsa dlatego dużo osób korzysta ze sprawdzonych sklepów z produktami własnymi. Chleb kupujemy najczęściej w sklepie piekarniczym a mięso i wędliny u sprawdzonego sprzedawcy. Bardzo często ludzie rezygnują z zakupów w marketach ze względu na zawsze wysokie rachunki przy kasie, bo jak nie skusić się na towar w promocyjnej cenie, czy dwa w cenie jednego. Jednak w naszym kraju  handel tradycyjny jest dość mocny i posiada stałych klientów, dlatego sklepy osiedlowe sprzedające produkty własne zawsze będą istnieć, bo coraz chętniej kupujemy towary o wysokiej i sprawdzonej jakości.