5 lipca 2018 admin 0Comment

Studia to czas nauki, zdobywania wiedzy i doświadczenia, poznawania różnych ludzi. Studia to również czas przygotowywania się do przyszłej pracy i do życia w społeczeństwie. Są też okresy w których trzeba się przyłożyć więcej do nauki, np. przed sesją egzaminacyjną bądź egzminami.  Wielu studentów od samego początku podejmuje prace dorywcze lub uczy się języków obcych. Dobra organizacja pomoże nam w osiągnięciu sukcesu na tych wszystkich polach. Jak pogodzić wszystkie obowiązki i zorganizować sobie czas na naukę?

Organizacja czasu do nauki

Wielu studentów nie wie jak zorganizować sobie czas na  naukę tak, aby była ona skuteczna, dlatego tak ważny jest plan. Po rozpoczęciu studiów należy ułożyć sobie grafik, który będzie zawierał zadania jakie masz do wykonania każdego dnia. Musisz pamiętać, że gdy wyjedziesz na studia do innego miasta, będziesz potrzebować czas na sprzątanie czy pranie. Nie będzie przy tobie rodziców, którzy do tej pory o to dbali. Nie będzie miał cię kto ścigać do nauki, dlatego planując grafik weź wszystko pod uwagę. Mając gotowy plan musisz go bardzo rygorystycznie przestrzegać. Po jakimś czasie zobaczysz, że radzisz sobie ze wszystkim coraz lepiej. Podczas studiów nie opuszczaj wykładów i rób notatki, które wykorzystasz później przy nauce. Korzystaj z biblioteki i materiałów udostępnianych przez wykładowców. Jak zorganizować sobie naukę?

Jak się uczyć?

Podczas nauki bardzo ważne jest pozytywne nastawienie do niej.  Staraj uczyć się na bieżąco i nie zostawiać nauki na następny dzień. Wybierz do nauki porę najbardziej ci odpowiadającą. Mieszkając w akadmiku musisz wygospodarować sobie miejsce i czas na naukę. W miejscu, w którym się będziesz uczyć musi być cicho, nic nie może Cię rozpraszać. Ucz się systematycznie a po jakimś czasie zauważysz, że o wiele szybciej przyswajasz sobie wiedzę. Warto sobie dobrze przemyśleć i zorganizować naukę na studiach, bo od tego zależy w jakim stopniu będziesz przygotowany do sesji egzaminacyjnej. Po jakimś czasie zauważysz, że Twoje zorganizowanie pozwala wygospodarować czas na przyjemności.