11 stycznia 2019 admin 0Comment

 Sklepy internetowe ciesza się z dnia na dzień coraz większą popularnością. Każdy przedsiębiorca dąży do tego, aby jego towar był wszędzie dostępny i rozpoznawalny nawet w internecie. W taki sposób tworzą się nowe sklepy internetowe, które są traktowane jako dodatkowe źródło dochodu. Coraz częściej młodzi ludzie tworzą własne e-sklepy i w ten sposób zakładają własny biznes.

Zalety e- sklepu

Każdy z nas wie, że obecnie zakupy można zrobić bez wychodzenia z domu, nie tracimy w ten sposób naszego cennego czasu. Dzięki takim zakupom nabywamy towar jaki nas interesuje i przeważnie po znacznie niższej cenie niż w sklepie stacjonarnym. Wybierając dostawę pod wskazany adres nie musimy wychodzić z domu czy biura. Obecnie każdy towar ląduje w e-sklepach. Rownież coraz więcej sklepów spożywczych czy supermarketów oferuje swoje towary przez internet z dostawą do domu. Większość firmowych biur korzysta z usług internetowego sklepu papierniczego, zamawiając najtaniej artykuły biurowe, skoroszyty A4, teczki do akt osobowych czy inne materiały. Jest to dla nich bardzo oszczędne i zarazem wygodne ponieważ nie tracą czasu na poszukiwanie miejsc, gdzie mogliby zakupić artykuły biurowe najtaniej.

Zaletą sklepów internetowych jest również to, że nie są one ograniczone terytorialnie i dlatego możemy robić zakupy przy ich pomocy na całym świecie.

A jakie są wady sklepu internetowego?

Prowadzenie sklepu internetowego powoduje dość spore koszty. Są nimi chociażby pakowanie i wysyłka towaru. Trzeba również zatrudnić osobę do technicznego nadzorowania takiego sklepu. O kilku ważnych problemach pisałem również w poprzednim wpisie

Oprócz tego trzeba zawsze zwracać szczególną uwagę na to, aby zakupiony towar trafił w ręce klienta w stanie nieuszkodzonym. Mimo wszystko warto otwierać e- sklepy, ponieważ coraz więcej ludzi korzysta z zakupów przez internet. Pracując zawodowo nie mamy czasu na zakupy, gdy np. potrzebujemy skoroszyt oczkowy, łatwiej jest usiąść przy komputerze i zakupić go przez internet niż biegać po całym mieście w jego poszukiwaniu. Wielu z nas już dziś może powiedzieć, że zakupy w e-sklepach są bardzo szybkie i wygodne i likwidują konieczność  biegania po sklepach w poszukiwaniu tańszych towarów. Po co mamy wychodzić z domu na zakupy, gdy towar sam może zostać w szybki sposób  dostarczony do niego.