5 lipca 2018 admin 0Comment

Podczas studiów dwa razy do roku organizowane są egzaminy tzw. sesja. Na koniec każdego semestru musimy zaliczyć wszystkie przedmioty. Na niektórych pisze się tylko kolokwia, a na ich podstawie wystawia się ocene końcową z przedmiotu. Ale są też przedmioty, które żeby zaliczyć trzeba zdać egzamin. Niestety do wszystkiego trzeba się uczyć. Bez względu czy to kolokwium czy egzamin warto być przygotowanym i nie denerwować się.

Jak to jest z tą nauką do sesji?

Wielu studentom nie chce się uczyć a już o systematyczności nie może być mowy. Kończy się to zazwyczaj poprawką egzaminu lub nie zaliczeniem całego semestru. Jak do tego nie dopuścić?

Ważne jest aby podczas semestru nie opuszczać wykładów i ćwiczeń. Robić na nich notatki, a zlecone projekty wykonać od razu a nie zostawiac na później. Nie możemy pozwolić sobie aby na koniec semestru zostać daleko w tyle za innymi, bo wtedy będziemy musieli wykorzystać wiele dni i nocy  na naukę. A w dodatku później może się okazać, że mimo dużego nakładu pracy i tak czegoś nie zaliczymy. Jeśli chcesz na studiach zaliczać od razu i bez dużego stresu to ucz się systematycznie. Dzięki rozłożeniu nauki w czasie będziesz mógł swobodnie przygotować się do sesji egzaminacyjnej. Pozostanie Ci tylko powtórka i utrwalenie wcześniej zdobytych informacji. Najlepiej ucz się z wykładu na wykład a projekty wykonuj na bieżąco. W ten sposób wygospodarujesz czas na naukę przed sesją. Jakto zrobić?

Czy warto rozplanować naukę?

Pamiętajcie, że systematyczna nauka pozwoli utrwalić wiedzę na dłuższy czas co może być pomocne w przyszłym zawodzie. Wiedząc to powinieneś rozplanować sobie naukę na każdy dzień. Zrób sobie grafik i ucz się według niego, ale rób to systematycznie. Rozplanuj materiał do nauki tak abyś zdążył nauczyc się wszystkiego przed wyznaczonym terminem. Na dwa dni przed egzaminem zaplanuj sobie krótką powtórkę. Nie zapomnij dobrze wypocząć przed egzaminem. Naucz się zarządzać swoim czasem i ucz się regularnie. Nie bój się jak będziesz uczył się systematycznie to sesję zaliczysz bezstresowo.